שיתוף הפעולה שווה הון לקבוצת הרוכשים, בכל דבר בחיים אנו יכולים לראות כיצד שיתוף פעולה רציני הוא כזה שתורם רבות להנאה מצדם של כל המעורבים במשימה. כך הדבר גם לגבי קבוצות רוכשים שנהנות מיתרונות עצומים בזכות שיתוף פעולה פורה בין כל חברי הקבוצה. לאחר ההתאגדות של החברים השונים ניתן בהחלט לצעוד קדימה לקראת דירת החלומות שבראש ובראשונה תהיה זולה בצורה משמעותית מרכישה מקבלן, ולבסוף גם תהיה מעוצבת בטעם טוב ותתאים לנו בשלמות.

בזכות רכישת קרקע משותפת בצורה פרטית, ובזכות עבודה ישירה מול קבלן ביצוע בלבד, יכולה קבוצה מסוימת ליהנות מחיסכון של כ-15% בעלות הסופית של הדירה, ויכולות קבוצות רכישה מגובשות גם ליהנות מ-20% חיסכון. אין ספק שברגע שמוצעת לכל אדם נורמטיבי אפשרות להשתלב במהלך שבו הוא בוחר לעצמו יחידת דיור, מחליט לגבי העיצוב שלה, מכיר היטב את חבריו למגורים העתידיים, וחוסך כל כך הרבה כסף, הרי שמדובר בהצעה שאי אפשר לסרב לה.

קבוצה מגובשת מתקדמת במהירות להשלמת הבנייה

הגיבוש של קבוצות רוכשים הוא דבר בעל חשיבות רבה מאחר וכך נמנעות חריקות מיותרות שיכולות לעכב את התקדמות הפרויקט. אחרי הכול יש לזכור כי לעתים מקרים לגיטימיים יכולים להציג קושי מסוים מצדם של חלק מהחברים לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלהם, ולכן עצירת הבנייה במקרה כזה היא כואבת, אך לעתים, כאמור, גם מעט צפויה. אך אם לא מדובר על בעיה כזו, הרי ששיתוף פעולה אמיתי בא לידי ביטוי בהחלטות מהירות ביחד ובתרומה של כל אחד מחברי הקבוצה.

שיתוף הפעולה יתחיל כבר מיד בעת בחירת ועד שייצג את הדיירים ויפעל בצורה חכמה יחד עם תמיכתם של חברי הקבוצה. עבודה של חברי הוועד מול ועדות התכנון והבנייה ומול המוסדות השונים, תצטרף למשימות שיצטרכו לבצע חברים אחרים אל מול גורמים שונים. כך, אפשר יהיה להציב אנשים מתאימים בכל תחום ושלב של הפרויקט, ולראות כיצד מדובר במכונה משומנת שמאתרת את הקרקע, בוחרת את הקבלן, מגייסת את הבנק ובודקת כל אלמנט בעת הבנייה. 

ההנחות שמציגות חברות הבנייה

חשוב מאוד לראות כיצד מעבר לחיסכון המשמעותי שמציגות הטבות המס, גם חברות בנייה יכולות לתרום רבות לחיסכון שמעוניינות להשיג קבוצות רוכשים מגובשות. כך, מעבר לפטור ממע"מ של 18% על הקרקע ועל האגרות, ומעבר להנאה ממס רכישה נמוך יותר, מהימנעות ממהלכי שיווק ופרסום יקרים (מאחר ודירות הבניין כבר מכורות לחברי הקבוצה), חברות בנייה באות לקראת הרוכשים בצורה מעניינות מאוד.

חברי הקבוצה יכולים לבחור בין חברות בנייה שמוכנות להעניק לבונים הנחות מרשימות ביותר. אם נחשוב על כך, נראה כיצד חברת בנייה שעובדת מול קבוצת רכישה מגובשת ורצינית, יודעת שהיא חוסכת הוצאות מימון, אינה נקלעת להוצאת שיווקיות וגם מקבלת את הכסף בוודאות מכורח זה שמדובר בקבוצה. לכן יכולה הקבוצה המגובשת להחליט ביחד ולעשות עבודה נכונה כדי ליהנות מבנייה ישירה, מהטבות מס וגם מהנחות של חברות הבנייה.