בעבר ראינו כיצד מי שרצה למכור המון מוצרי חשמל או פריטים אחרים הציע ללא מעט אנשים זרים להתחבר ביחד בקבוצה מאורגנת למטרה של רכישת 100 מכשירי טלוויזיה למשל. בין אם באמצעות מכרז שבו השתתפו אנשים זרים מכל חלקי הארץ ובין אם בצורה של הנחה כוללת למועדון צרכנים מסוים, הרי שבסופו של דבר נוצרה קבוצת רכישה שרכשה את אותו מכשיר במחיר הרבה יותר נמוך מזה שבו רכש אותו אדם בודד שהגיע לחנות מסוימת. כוח הקנייה האדיר של קבוצה כזו בא לידי ביטוי גם בעולם הנדל"ן בזכות קבוצה שמתאחדת כדי ליהנות מהנחה משמעותית במחיר הדיור.

 אנשים פרטיים יכולים להכיר אחד את השני דרך פלטפורמה פרסומית מסוימת ולהתחיל את דרכם המשותפת להגשמת חלום הדירה שלהם. כך הם מוותרים על מתווכים ועל יזמים, ורוכשים לבד את הקרקע, בונים את הבניין, מעצבים את הדירות, וגם בוחרים את השכנים ומשפרים את איכות חייהם בצורה מרשימה ביותר, ובנוסף לכל כמובן שהמטרה המרכזית ביותר של קבוצת רכישה היא לחסוך עד 30% לכל דייר ברכישת בית חלומותיו שאילו היה קונה את הדירה מקבלן היה משלם עלויות יזום ועלויות נוספות של הפרויקט.

הזמן שנדרש מחברי קבוצת הרכישה

כמובן שחברי קבוצת רכישה צריכים להתחיל לפעול בעצמם לקידום הפרויקט אם הם רוצים למצוא את עצמם לאחר פרק זמן סביר בדירה חדשה ומרשימה. לכן הם צריכים להבין כי נדרש מהם זמן לא מבוטל בתכנון ובניית בית חלומותיהם בקבוצה, ושעליהם ללמוד לשתף פעולה ולגשר בצורה מכובדת על מחלוקות לגיטימיות שיכולות להיווצר לא מעט פעמים בין חברי קבוצות רכישה. כך נוצרת דרך משותפת שבתחילתה מאתרים חברי הקבוצה את הקרקע המתאימה ואליה מגויסים כל חברי הקבוצה להמשך הפעילות עד לסיום הפרויקט וקבלת המפתחות של הבית החדש.

חברי קבוצת רכישה משקיעים זמן לא קטן בפרויקט וזה בא לידי ביטוי בקבלת הצעות מחיר מקבלני ביצוע שיבצעו את עבודות הבנייה בשטח, בדיקת רמת העבודה של כל קבלן ופתרון בעיות במהלך השלמת פרויקט הבנייה. כל זאת לעומת רכישה רגילה שבה הקבלן אחראי לרכישת קרקע, לתכנון הבנייה, להשגת ההיתרים, לתשלומי ההיטלים והאגרות, וכיו'. כמובן שכך מצטברות לקבלן הוצאות שמתווספות על אחוז הרווח שבו הוא מעוניין, והדבר מתגלגל לבסוף אל המחיר הגבוה שאותו נדרשים לשלם רוכשים רגילים שחברי קבוצת רכישה חוסכים זאת ולכן זה בא לידי ביטוי בחסכון משמעותי לחברי הקבוצה.

מדוע קבוצות כאלה זוכות להתעניינות רבה

אפשר לחזור ולהגיד בצורה מאוד פשוטה שכל התארגנות משותפת מבטיחה הוזלה משמעותית בקנייה בזכות מספר הרוכשים הגדול. אך כאן אפשר לראות עד כמה קבוצת רכישה מציגה היבטי חיסכון אחרים ובעלי חשיבות רבה. הכוונה היא שמעבר לחיסכון שנוצר לאחר ויתור על היזם ועל מתווכים, נהנים חברי קבוצה שמנוהלת בצורה מקצועית ונכונה מהטבות שונות שמדגישות עוד יותר את הכדאיות של הצטרפות לקבוצה.

אפשר לראות כיצד ההתעניינות הרבה בקבוצות רכישה בלא מעט ערים בישראל, היא תוצאה של הטבות שונות המאוגדות בחוק הישראלי. כך, ליווי מקצועי של עו"ד מקרקעין, וערנות של אלו מחברי הקבוצה שמכירים היטב את עולם הנדל"ן והמיסוי שבו, הם דברים שיכולים להקל מאוד על כל אדם פרטי, זוג או משפחה בדרך לדירה טובה יותר וזולה יותר. אין ספק שלדברים אלו יש משיכה שרק מגדילה את מספרן של קבוצות הרכישה במדינה.

הירשמו לעדכונים על הזדמנויות נדל"ן משתלמות עד 25% פחות