המדריך לחיסכון עד 25% ברכישה דירה חדשה בקבוצות רכישה וקבוצות רוכשים

גרופהום הוא המקום שלכם הצרכנים להתאגד וליצור כוח קנייה קבוצתי במטרה להשיג עד 25% חסכון ברכישת הבית הבא שלכם על ידי ארגון "קבוצות רוכשים" (קנייה קבוצתית לדירות מקבלן) ו "קבוצות רכישה". בכדי לקבל עדכונים על הזדמנויות נדל"ן משתלמות ודילים קבוצתיים עד 25% פחות באזורכם, הירשמו עכשיו לקבוצת הרוכשים של גרופהום בטופס המופיע בצד שמאל למעלה באתר! לפניכם מדריך מפורט ומקיף בנושא קבוצות רכישה וקבוצות רוכשים לנדל"ן שיעזור לכם להשיג חסכון משמעותי בדרך לרכישת בית חלומותיכם.

לאלו המבקשים לרכוש דירה בהנחה משמעותית כדאי מאוד להכיר את ההבדלים בין קבוצת רכישה לבין קבוצות רוכשים. למרות שהשמות דומים, מדובר במהלך שונה לחלוטין שבו יש יתרונות וחסרונות שונים. מאחר ומדובר בדרכי התנהלות שונות ובתוצאה שיכולה להיות די שונה, הרי שהדבר מתווסף גם לאלמנט החיסכון של כל מהלך ומביא לכך שיש לבחור בצורה ממוקדת יותר את הדרך שבה מרגיש כל אחד שיהיה לו נוח יותר או שממנה יפיק את ההנחה הגדולה יותר.

בעבר ראינו כיצד מי שרצה למכור המון מוצרי חשמל או פריטים אחרים הציע ללא מעט אנשים זרים להתחבר ביחד בקבוצה מאורגנת למטרה של רכישת 100 מכשירי טלוויזיה למשל. בין אם באמצעות מכרז שבו השתתפו אנשים זרים מכל חלקי הארץ ובין אם בצורה של הנחה כוללת למועדון צרכנים מסוים, הרי שבסופו של דבר נוצרה קבוצת רכישה שרכשה את אותו מכשיר במחיר הרבה יותר נמוך מזה שבו רכש אותו אדם בודד שהגיע לחנות מסוימת. כוח הקנייה האדיר של קבוצה כזו בא לידי ביטוי גם בעולם הנדל"ן בזכות קבוצה שמתאחדת כדי ליהנות מהנחה משמעותית במחיר הדיור.

ליהנות מכוחה של קבוצה. קבוצות רוכשים מתארגנות בישראל כבר מספר שנים מאחר והן מוכיחות את היכולת של קבוצה ליהנות ממחיר מצוין. חשוב להבין כיצד התארגנות קבוצת רוכשים טובה לא רק לקבוצה של אנשים שרוצים לרכוש דירה מקבלן בהנחה מכובדת, אלא שהיא טובה גם לקבלנים עצמם, ולכן היא זוכה להצלחה. עבור הקבלן מדובר באפשרות מצוינת לפתור את מצוקת האשראי שלו מאחר והוא מקבל מימון די גדול מקבוצה שאוספת עבורו סכום כסף מכובד.

המידע הרב בנושא קבוצות רכישה יכול לבלבל כל אדם מן המניין. לכן חשוב להכיר מספר נקודות מהותיות שמדגישות היבטים החשובים לבדיקה כדי שכל אחד יעשיר את הידע שלו ויכיר את התחום מעט יותר לעומק הרבה לפני ההחלטה לאיזה קבוצה כדאי להצטרף בדרך לבית חלומותיכם. על מנת למנוע טעיות שעולות הרבה זמן וכסף מיותר כתוצאה מהחלטות שגויות, להלן 5 נקודות שחובה להכיר להצטרפות מוצלחת לקבוצת רכישה:

הטובים השכנים בעינינו? אחת הסיבות שגורמות ללא מעט ישראלים להצטרף אל קבוצת רכישה היא זו שקשורה להרכב האנשים שבה. אנו יכולים למצוא כיום התארגנויות הומוגניות של בני הציבור הדתי או של בעלי מקצועות חופשיים שמעוניינים לגור יחד לאחר בנייה משותפת של מקום המגורים. אך כדי להגיע למצב שבו באותה קבוצת רכישה חברים אנשים בעלי מכנה משותף שאכן מקובלים עלינו, יש לבחון היטב את הרכב הקבוצה ולעתים אף לבדוק אם אפשר לשנות אותו.

כל אחד מעוניין בדירה הטובה ביותר עבורו, חלומם של רבים בישראל הוא להחזיק בעלות על דירה משלהם. דירה שתוכל לאכלס בצורה מכובדת את כל הגרים בה (הן עכשיו והן בעתיד הנראה לעין) היא דבר שמביא רבים לבצע פעולות רבות על מנת להרגיש כמה שיותר נוח וליהנות מרמה גבוהה של סיפוק מהדירה שאליה נכנסו. לכן חשוב לראות כיצד יכולה לתרום קבוצת רכישה לרכישת דירה מצוינת מצדם של כל אחד מחברי הקבוצה שהתאגדה לה ביחד. 

כשלוקחים את משימת הבנייה על עצמנו, רכישת נכס כמו דירה היא דבר שיוכל לעורר בנו לא מעט חששות. באופן טבעי כולנו מבינים שמדובר בהוצאה של סכומי כסף שמתבטאים במאות אלפי שקלים, ולכן אנו בוחנים לא רק את גודל ההוצאות ואת רמת ההנחות שמהן ניתן ליהנות, אלא גם את רמת הביטחון שניתן ליהנות ממנה כשמצטרפים אל קבוצת רכישה מסוימת. למרות שהנושא של קבוצות רכישה מוכר הרבה יותר בימינו, הרי שעדיין חשוב לבדוק לגבי כל קבוצת רכישה סיכונים רלוונטיים שיכולים להקשות על תהליך היוזמה.

שלב איתור הקבוצה והרצון להצטרף לקבוצת רכישה מסוימת מצריך מספר בדיקות מוקדמות לאיתור קבוצת רכישה איכותית. בל נשכח כי כיום יש סיבות שונות להתאגדות של מספר אנשים שרוצים לרכוש דירה ביחד. יהיו כאלו מהמגזר הדתי שישמחו לבנות בניין משותף, ויהיו בעלי מקצועות חופשיים או זוגות צעירים שירצו לראות כיצד הם נהנים מאנשים בעלי מכנה משותף שגרים איתם באותו המקום. כדי לאתר ברצינות קבוצת רכישה מתאימה אפשר להיעזר כיום בלא מעט פרסומים ומדיות.

שיתוף הפעולה שווה הון לקבוצת הרוכשים, בכל דבר בחיים אנו יכולים לראות כיצד שיתוף פעולה רציני הוא כזה שתורם רבות להנאה מצדם של כל המעורבים במשימה. כך הדבר גם לגבי קבוצות רוכשים שנהנות מיתרונות עצומים בזכות שיתוף פעולה פורה בין כל חברי הקבוצה. לאחר ההתאגדות של החברים השונים ניתן בהחלט לצעוד קדימה לקראת דירת החלומות שבראש ובראשונה תהיה זולה בצורה משמעותית מרכישה מקבלן, ולבסוף גם תהיה מעוצבת בטעם טוב ותתאים לנו בשלמות.

כל אדם מן הישוב ששומע על קבוצות רכישה יכול לחשוב שמדובר על אותה התאגדות. לכן כדאי להדגיש כי קבוצת רכישה בישראל יכולה להיות שונה מעט במקרים מסוימים. זאת מאחר ולמרות הבסיסי הרעיוני לרכישת דירה בצורה זולה הרבה יותר, יש גם את העניין של אנשים שמחפשים לגור עם דיירים בעלי מכנה משותף דומה או בעלי רקע זהה. כל זאת מבלי לפגוע בכבודו של אדם מסוים ומבלי לנקוט במהלכים בעייתיים או לא חוקיים.

לא כל אחד מאתנו מומחה לענייני נדל"ן, ישראלים רבים אוהבים לחפש הזדמנויות נדל"ן כדי ליצור השקעה איכותית. בין אם מדובר במציאת דירה לרכישה ולמכירה לאחר מכן, ובין אם מדובר על קניית דירה למטרה של יצירת נכס מניב ע"י השכרתה, הרי שבסופו של דבר עסקאות נדל"ן יכולות להציג תמורה מכובדת. אך אסור לשכוח גם כי נדל"ן הוא עסק מורכב מאוד מאחר והיבטיו הכלכליים קשורים גם לחוקים שונים, לשינויים תקופתיים, למיסים ולעוד גורמים אחרים.

מאיתור הקרקע ועד פעילות שיווקית, תהליך הניהול והגיבוש של קבוצת רכישה הוא בעל חשיבות רבה מאחר וכך ניתן להשלים את משימת הבנייה בצורה כמה שיותר חיובית ולחסוך כסף רב. חשוב לציין שלא מדובר באוסף של פעולות אקראיות שעושה קבוצת רכישה נדל"ן אלא שמדובר בתהליך נכון שמנוהל בקפידה. תחילת הדרך היא באיתור הקרקע תוך בדיקת מצבה כולל מצב זכויות תב"ע ומנהל. כך אפשר לעבור לשלב של ניהול משא ומתן מול בעלי הקרקע על המחיר הסופי שלה. 

בדיקת החיסכון היא דבר שמעניין את כולם, לא לחינם זוכות קבוצות הרכישה בישראל להתעניינות רבה. בלא מעט פרסומים (שיווקיים ובלתי תלויים גם יחד) ניתן להכיר את הנתונים המרשימים לגבי החיסכון הכספי שברכישת דירה בשיטה זו. אפשר לראות בקלות רבה כיצד מציגה קבוצת רכישה חיסכון משמעותי של מאות אלפי שקלים שיש בו כדי להקל בצורה ניכרת על הגשמת החלום של רכישת דירה בישראל. חיסכון זה הינו מורכב ממספר אלמנטים שיפורטו בהמשך כדי שכל אחד יוכל להכיר יתרון חשוב של קבוצת רכישה.

לאורך השנים מצגיה ישראל תקופות של שגשוג ופריחה אל מול שנים של קיפאון כלכלי לא פשוט. זאת ממש כמו בכל מדינה אחרת בעולם המערבי המתוקן. אך אפשר לראות כיצד מרגע שנוסדו קבוצות רכישה שונות בכל רחבי ישראל, הרי שהן זוכות לעדנה רבה בלא מעט ערים ובמיוחד אם מדובר על ערים מרכזיות. זאת כמעט בלי כל קשר למצב כלכלי לא יציב ולתקופות שבהן שוק הנדל"ן מציג קשיים ואתגרים מגוונים.

מהי קבוצת משקיעים בנדל"ן? אנו מכירים סוגי השקעות שונים שמאפיינים אנשים וגורמים כאלו ואחרים. בכל הקשור לנדל"ן אפשר לראות כיצד קבוצות יכולות להתארגן להן ביחד וליהנות מהנחה מכובדת על דירה שאותם הם רוכשים למטרה של השכרה לאחרים. לא מדובר בקבוצת רכישה שקונה את הקרקע, בונה את הנכס וגרה בו, אלא בקבוצת אנשים שמעוניינים לרכוש נכס מניב, כלומר נכס להשקעה שיפיק להם תשואה שנתית ברמה של 4%-5% מדי שנה.

הירשמו לעדכונים על הזדמנויות נדל"ן משתלמות עד 25% פחות